تأثیر جر و بحث والدین بر روی فرزندان - مرکز مشاوره رشت

شهریور ۱۱, ۱۴۰۱

تأثیر جر و بحث والدین بر روی فرزندان

واقعیتی همگانی در زندگی زناشویی این است که تمامی زوج‌ها مشکلاتی دارند و برخی از آنها در حل مشکلات دارای مهارت بیشتری هستند. داشتن مهارت بالا در برقراری ارتباط، تمایل بیشتر در درمیان گذاشتن احساسات و همچنین نداشتن حالت دفاعی در برابر یکدیگر، باعث حل رضایت بخش تعارضات می‌شود.

تأثیر جر و بحث والدین بر روی فرزندان

جر و بحث والدین

بسیاری از زوج‌های دارای فرزند از کشمکش نزد بچه‌ها، خودداری می‌کنند. این عمل قابل تحسین است، مسلماً بچه‌ها هرگز نباید در معرض داد و فریاد و خشونت بدنی باشند زیرا پیامی نادرست را انتقال می‌دهد از طرفی کودکانی که هرگز شاهد حداقل درگیری بین والدین نبوده‌اند، این انتظار غیرواقع‌بینانه در آنها شکل می‌گیرد که بزرگسالان هرگز جر و بحث و دعوا نمی‌کنند که این درکی نادرست است.
اولین اختلاف این کودکان در آینده با همسرانشان، تراژدی بزرگی خواهد شد. بهتر و عاقلانه‌تر این است که این کودکان بدانند حداقلی از اختلافات در بین والدین روی می‌دهد تا در این صورت بتوانند مهارت‌های مناسب حل تعارض را از آن‌ها یاد بگیرند. زوج‌ها از طریق مواجهه صحیح با اختلاف‌های موجود در رابطه و تلاش به منظور کسب راه‌حل‌های رضایت بخش، همکاری نزدیک خود را اثبات می‌کنند.0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها